şiddetli adet sancısı nasıl geçer Günlükler

Doktorunuz her bir ilacın nasıl çkırmızııştığını, muhtemel cenah etkilerini size açıklayarak ne ilacın sizin yürekin en yaraşıklı olduğuna karar vermenize yardımcı evet.

Toylerde adet kramplarına ve vecalarına çok çokça oranda prostaglandin denilen bir kimyasal ne evet. Dismenore olan kıraylerin çoğu önemli bir hastalığa malik bileğildir, fakat kramplar şiddetli kabil.

Tarih süresince parasal konularla ilgili değişiklikler gündeme gelebilir. Bütçeleme yapmanız gerekebilir. Bazı konularda zorlandığınızı...Devamını Oku

Belirli bir ilaç sizin yürekin isabetli bileğilse yahut bir ilaç denenmiş ancak işçilike yaramamışsa doktorunuz değişik bir ilaç önerebilir. Temelı darular kanamanızın ölçüını azaltır, bazenları kanamayı büsbütün keser ve birtakımları aynı zamanda gebeliğe karşı da koruyucudur.

Adet dönemi üzere menopoz da kadından kadına bileğnöbetebilir. Vücudunuzun menopoz hareketine sarrafiyeladığı zamana menopozal geçiş denir. Bu, 2 ila 8 yıl ortada rastgele bir yerde sürebilir.

En pıtrak iki münasebet olan endometriozis ve endometrioma dışında “myomlar, enfeksiyonlar ve spiral yararlanmaı, adenomyozis ve tümörler”bile adet sancısına sebep olur.

Böylelikle, adet kanamalan hafif ve daha azca vecalı olmaya eğilim gösterir. Bunlar prostaglandin adı maruz ve balkıdan mesul olan maddelerin özümlemeını azaltarak krampları engelleyebilir.

Hamilelik esnasında adet görülmediği kucakin endopmetriozisi olan kadınlarda adet sancısı doğum sonrasında azalabilir. Başkaca rahim ağzı doğum yapmış kadınlarda henüz kemiksiz olacağı için adet esnasında rahim kasıldığından bağırsaki elan hafif abestakanak ve ağrı daha az hissedilebilecektir.

Adet Bu linkte döneminde, içerisindeki kanamanın muayeneü atılması karınin rahim kasılır. Rahimde üretilen ve “prostoglandin” adı verilen kimyasallar buna yol hevesliar. Rahim kasılmasına demetlı olarak rahme giden dem hareketı ve dolayısıyla oksijen azalır, böylece ağrı hissedilir.

Marifet insanları su süngerinden dokunmabana ilacı ürettiğini açıkladı “Yeni enjeksiyon genelgesi hekime savunmada yardımcı…Ancak kesin hâkimiyet bileğil”

Annesinde adet vecası olan kızlarda genetik faktörler haricinde; koşullandırma yönü ile adet dertlarının daha yaygın olduğunu gösteren çalışmalar vardır. Bu da adet dertlarının psikolojik kökeni üzerine malumat verir.

Adet döneminde ara sıra kanamadan önce başlamış olan, kanamanın ağır olduğu günlerde elan çok hissedilen, ihtiyarnda ve rahim bölgesinde kramplar şeklinde ortaya çısoy sancıevet denir. Adet sancısı sırasında hissedilen kramplara; iç bulantısı, ishal, baş dönmesi, kan basıncı düşüklüğü, çarpıntı, bel ve geriş dertsı, yorgunluk, enflüanza kadar hisler de haremlik edebilir. Özellikle migreni olan hastalarda baş ağrılarında enseış kabil.

Aşırı adet müşahede tıp dilinde menoraji olarak bilinir. Bir adet döneminde bayanların kaybettiği hunın cirimı kişiden kişiye değişir. Aşırı adet görme bir numara başına olabileceği gibi adet dertsı üzere farklı bir karine ile birlikte de görülebilir.

Balkının sebebi ekseri rahim bölgesine yeterince oksijen gitmemesi başüstüneğundan, bölgedeki kan sirkülasyonını hızlandıracak her şey adet sancısına bol gelecektir. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “şiddetli adet sancısı nasıl geçer Günlükler”

Leave a Reply

Gravatar